RMK Sagadi metsamuuseumis avati uus näitus “Metsane teekond”

01.12.2022

RMK Sagadi metsamuuseumis avati 1. detsembril uus püsinäitus nimega “Metsane teekond”, kus on saab teha tutvust metsaeluga ning panna proovile oma teadmisi metsast.

Metsamuuseumi juhti Ain Küti sõnul on mets meie igapäeva toimetusi ja majanduselu mõjutanud sajandeid – sellest on saanud meie elutunnetus. Näitus vaatab nii minevikku, olevikku kui ka tulevikku – näiteks on võimalik oma silmaga näha, kui paljud meie ümber olevatest asjadest on tehtud puidust. Näitusel tutvustatakse metsa ja puidu arengusuundi ning käsitletakse ka metsa rolli kliimamuutuste leevendajana ja hubase elukeskkonna loojana.

Nii nagu metsandus on innovatiivne valdkond, siis on ka näitusel kasutatud erinevaid tehnoloogilisi lahendusi selleks, et näituselt saadavaid emotsioone ja teadmisi veelgi võimendada. Näiteks on võimalik virtuaalprillide kasutades teha kiirrännak koos Tõnis Niinemetsaga eri ajastu puitmajades, alustades püstkojast ja lõpetades modernse ristkihtpuitmajaga. Tõnis Niinemetsa juhendamisel saab lisaks õppida järgi tegema erinevate loomade hääli ning tuletada meelde looduses liikumise reegleid.

Püsinäituse kohta saab täpsemalt lugeda siit.

MTÜ EESTI METSASELTS

Toompuiestee 24
10149 Tallinn
metsaselts@metsaselts.ee
fb.com/metsainfo

Toetajad