1) Tunnustamise eesmärk on väärtustada üksikisikuid, organisatsioone ning meeskondi, kes oma tegevusega on oluliselt kaasa aidanud metsanduse kestlikule arengule.
2) Metsasektori tunnustus antakse üksikisikule, organisatsioonile või meeskonnale, kes on panustanud olulisel määral metsanduse valdkonda.
3) Ettepanekuid tunnustamiseks on õigus teha kõigil füüsilistel ja juriidilistel isikutel.
Tunnustusi antakse välja kuues kategoorias:
1) Metsandusega seotud üksikisik, organisatsioon või meeskond, kes on möödunud aastal silmapaistvalt arendanud ja eest vedanud koostööd sektori osapoolte vahel.
2) Selle tulemusel on, kas kogu sektor või koostöös osalenud organisatsioonid saanud väärtuslikku kogemusi, on tekkinud võimalused arenguks ja innovatsiooniks või on suurenenud sektori positiivne tuntus.
1) Metsandusega seotud üksikisik, organisatsioon või meeskond, kes on möödunud aasta jooksul positiivselt mõjutanud metsandusvaldkonda Eestis.
2) Innovatsiooni seisukohalt loetakse oluliseks realiseeritavate praktiliste lahenduste pakkumist, panust tehnika ja tehnoloogia arengusse, sotsiaalsesse ja säästvasse arengusse, metsanduse kaasajastamisse, kestlike eesmärkide arengusse.
3) Eesmärk on väärtustada metsandusvaldkonna arendamist ja jätkusuutlikkust, sh innovaatilist ja mitmekülgset lähenemist.
4) Innovatsiooni kategooriasse metsandussektoris loetakse näiteks:
5) Kandidaadiga seotud innovaatilise toote/teenuse/tegevuse võib esitada ka ideena. Idee võib olla ka realiseerimata, kuid sellisel juhul peab see olema laiemale avalikkusele tuntud ja potentsiaalselt realiseeritav.
1) Metsandussektori väline isik, organisatsioon või meeskond, kes on oma tegevusega metsanduses aidanud tulemuslikult kaasa näiteks:
1) Aasta metsandusteo auhinnaga tunnustatakse metsanduses tegutseva isiku, organisatsiooni või meeskonna viimase aasta ettevõtmist, millega on märkimisväärselt panustatud metsandussektorisse ja selle arendamisse.
2) Projekt, üritus või aktsioon (ettevõtmine või sündmus), mis on pälvinud laiahaardelise metsandusliku huvi ja on märkimisväärse ühiskondliku mõjuga.
3) Aasta tegu peab aitama kaasa vähemalt ühele Eesti Metsaseltsi põhikirjalistest eesmärkidest:
1) Metsandusega seotud isik, kelle pikaaegne pühendunud tegevus metsasektori arengu nimel on jätnud olulise jälje.
2) Tunnustatava senine töö ning ühiskondlik aktiivsus on olnud eeskujuks ning avaldanud positiivset kaugeleulatuvat mõju.
3) Tunnustatakse pikaajalist metsandustöötajat, kes näiteks:
1) Aktiivne kuni 40-aastane metsandussektori esindaja, kelle tegevus on olnud silmapaistev ning kes on möödunud aasta jooksul andnud märkimisväärse panuse metsanduse arengusse.
2) Ta on oma tegevusega eeskujuks teistele ning tema kirg ja pühendumus innustavad nii juba tegutsevaid metsategijaid kui ka noori, alles alustavaid või valdkonda sisenemist kaaluvaid inimesi.
1) Metsandussektori tunnustamist ja sellega seonduvat korraldab Eesti Metsaselts.
2) Teade konkursi väljakuulutamise ja konkursi tingimuste kohta avaldatakse Eesti Metsaseltsi veebilehel ja sotsiaalmeedias. Teate juures märgitakse taotlusele esitatavad nõuded, taotluse esitamise koht ja tähtaeg.
3) Metsasektori tunnustamine toimub üks kord aastas metsanduse visioonikonverentsil. Erandjuhtudel võib tunnustust anda ka muul ajal.
4) Tunnustusega kaasneb vastav tunnistus ja/või meene.
5) Noore metsandustegija tunnustusega kaasneb rahaline preemia suuruses 1000 €. Eesti Metsaselts tasub rahaliselt preemialt seadusega ettenähtud maksud.
6) Eesti Metsaseltsil on õigus jätta üks või mitu käesoleva korra kohast tunnustusavaldust välja andmata.
1) Konkursile esitatud kandidaatide läbivaatamiseks moodustab Eesti Metsaselts viieliikmelise konkursikomisjoni oma juhatuse liikmetest või juhatuse liikmete poolt nimetatud esindajatest. Komisjoni liikmed esindavad erinevaid sektori osapooli. Komisjon nimetab konkursikomisjoni esimehe.
2) Konkursikomisjonil on õigus kaasata otsuse tegemiseks valdkonna eksperte ja teha muid toiminguid.
3) Konkursikomisjoni kutsub kokku esimees. Konkursikomisjon on otsustusvõimeline, kui koosolekust võtavad osa enam kui pooled konkursikomisjoni liikmed, sh esimees.
4) Konkursikomisjon võtab oma otsused vastu lihthäälteenamusega. Häälte võrdse jagunemise korral on otsustav esimehe hääl.
5) Kui konkursikomisjoni liikmel on huvide konflikt mõne kandidaadiga, siis ei osale ta vastava kandidaadi hindamisel.
6) Konkursikomisjoni koosolek protokollitakse. Protokollile kirjutavad alla esimees ja protokollija.
1) Eesti Metsaselts teavitab ettepaneku tegijat selle kättesaamisest.
2) Kandidaadi esitamise (tunnustamise) ettepanekus (vormis) on märgitud:
3) Ettepanekud tunnustuse andmiseks esitatakse Eesti Metsaseltsile hiljemalt 10. märtsil (k.a).
4) Ettepanekud tuleb esitada hiljemalt etteantud tähtajaks:
5) Konkursikomisjon vaatab tunnustuse andmise ettepanekud läbi ja otsustab tunnustuse andmise. Ettepaneku alusel tunnustuse andmata jätmist ei pea põhjendama.
Metsasektori tunnustamise kord on kinnitatud 14.02.2024 Eesti Metsaseltsi juhatuse otsusega.
Toompuiestee 24
10149 Tallinn
metsaselts@metsaselts.ee
fb.com/metsainfo