Metsasektori rõõmusõnumid – mitmed sektoris tegutsevad inimesed on pälvinud tunnustuse

26.02.2023

Veebruar tõi sektorile mitu rõõmusõnumit – Eesti Maaülikooli metsaökosüsteemide professor Veiko Uri pälvis aastapreemia riigi teaduspreemiate konkursil, Valgetähe IV klassi teenetemärgi teenisid Mart Erik ja Ivar Dembovski.

Veiko Uri sai aastapreemia eelneva nelja aasta jooksul valminud ja avaldatud parimate teadustööde eest (tsükkel “Süsinikuringe majandatavates Eesti metsaökosüsteemides”). Tsükkel vaatleb, milline on metsade majandamise roll süsinikuringes ja lämmastikutsüklis ning küsib, millised võiksid olla optimaalsed ja samas praktikas toimivad lahendused Eesti metsade majandamisel. Algupärastel ja töömahukatel andmetel põhinev analüüs katab enamiku Eesti metsandusele olulisi puuliike, kooslusi, vanuseklasse ja metsamajanduse võtteid.

Allikas: EMÜ metsakasvatuse ja metsaökoloogia õppetooli Facebooki lehekülg

Mart Erik on kolmanda põlvkonna metsamees. Peale metsandusõpinguid töötas ta metsaülemana ning alates 1988. aastast alustas ta ettevõtlusega – praegu on temale kuuluval ettevõttel hallata 24 000 ha metsa- ja põllumaad. Peale selle on ta Eesti Maaülikooli metsanduse ja puiduga seotud valdkondade arengut toetava SA Artur Nilsoni fondi nõukogu liige ja Eesti Erametsaliidu volibik. Mart on olnud aastate jooksul üks tugevamaid metsanduse arvamusliidreid ja panustanud üldsuse metsandusalasesse harimisse.

Ivar Dembovski on meie sektorisse sisenenud hoopis väljaspoolt – ta lõpetas Eesti Maaülikoolis elektriinseneri eriala ja seejärel kaitses Edinburghi ülikoolis filosoofiadoktori väitekirja teemal “Põllumajanduse nõuandesüsteemide institutsionaalsest arengust Euroopas”. Esmalt töötas ta Eesti Maaelu Arengu Instituudis, kuid siis siirdus ettevõttesse AS Rait, olles olnud eri perioodidel vastutav ekspordi, arengu ja üldjuhtimise eest. Peale selle on Ivar Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu juhatuse liige, vedades seal innovatsiooni töörühma. Lisaks on ta Rotary klubi liige ning Eesti Maaülikooli metsanduse ja inseneeria instituudi nõukogu liige. Varasemalt on teda tunnustatud Kaubanduskoja I klassi aumärgiga. Ta on panustanud Eesti Puuinfo, konkursi “Aasta Parim Puitehitis” ja arhitektuurikonverentsi “Puit – homse elukeskkonna võti” ellu kutsumisse. Lisaks eelnevale on Raitwood toetanud erinevaid kultuuriprojekte, laste ja noorte arengut ning psühholoogilise abi kättesaadavusse traumaatilise kogemusega lastele.

Allikas: Metsaleht

Metsandussektor soovib kõikidele eelmainitud inimestele jõudu ja jaksu meie sektori huvide eest seismisel ning lennukaid ideid innovatsioonide väljatöötamisel!


Loe teenetemärgi kavaleridega tehtud intervjuud Metsalehest.

MTÜ EESTI METSASELTS

Toompuiestee 24
10149 Tallinn
metsaselts@metsaselts.ee
fb.com/metsainfo

Toetajad